top of page

čt 09. 3.

|

Po Poli, V. Nejedlého 15, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česko

Měl(a) jsi mi to říct a jiné příběhy z partnerského soužití

Srdečně Vás zveme na průzkumnický večer týkající se našich partnerských vztahů a způsobu, jak se společně dělíme o všechny ty nudné i kreativní práce a prácičky, které se pojí s naším společným domovem, péčí o děti (či jiné živé bytosti, příp. společné projekty) a, jak o tom společně mluvíme.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Měl(a) jsi mi to říct a jiné příběhy z partnerského soužití
Měl(a) jsi mi to říct a jiné příběhy z partnerského soužití

čas & místo

09. 3. 2023 17:00 – 19:00 SEČ

Po Poli, V. Nejedlého 15, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česko

Guests

O události

Srdečně Vás zveme na průzkumnický večer týkající se našich partnerských vztahů a způsobu, jak se společně dělíme o všechny ty nudné i kreativní práce a prácičky, které se pojí s naším společným domovem, péčí o děti (či jiné živé bytosti, případně společné projekty) a především, jak o tom společně mluvíme.

Možná máte dojem, že v partnerství zastáváte příliš mnoho neplacené domácí práce a nebo se vám pocit určité neférovosti nedaří “doručit” Vašemu partnerovi či partnerce tak, aby z toho nevznikla pořádná hádka nebo naopak tichá domácnost. Nebo se opakovaně dostáváte do pozice, kdy je Vám vyčítáno, že nepřispíváte k chodu domácnosti dost a jste trochu bezradní, jak jste se do této pozice dostali. Nebo jste rozladěná/ý že se o tom tématu nedokážete bavit s druhou stranou tak, abyste si rozuměli.

Nás to taky zajímá :-) i když nedisponujeme žádným zázračným a spravedlivým řešením na dělbu práce. Koneckonců tuto pozvánku píšeme v deset večer, po té, co jsme zaply myčku, uložily děti, poskládaly vyprané oblečení a konečně nastal čas si sednout k pracovním úkolům.

Čeká nás společná diskuze, kterou budeme facilitovat s využitím nástrojů, které máme rády a které nám pomáhají v orientaci a uvědomění. Můžeme společně sdílet své různorodé postoje, pohledy, kritiky, sny, obavy… a být obohaceni, překvapeni či šokováni tím, jak to zažívá někdo jinak. Všechny hlasy jsou potřeba a jsou vítány. Ziskem je náš větší vhled do toho, co s námi cloumá, co nás aktivuje, co nám pomáhá a jak možná s větším nadhledem mluvit o těchto těžkostech a hledat “ekologičtější” cesty pro každého a každou z  nás.

Nepotřebujete s sebou nic, jen trochu odvahy, chuť mluvit nebo i jen poslouchat.

Inspirací pro tento večer je kromě našich životních rolí také komiks Měla jsi mi to říct a kniha Kdo vaří ekonomům? aneb Jak se ekonomie vykašlala na ženy. Obojí vřele doporučujeme.

Příspěvek na akci je dobrovolný (v hotovosti na místě nebo prostřednictvím QR kódu). Budeme rády, když nám dáte předem vědět, že se chystáte (viz Registrace).

Andrea & Anna

Share This Event

bottom of page